  • RD8147-36-0M8
RD8147-36-0M8
advertisement
Manufacturer No:
RD8147-36-0M8
Manufacturer:
Schaffner EMC Inc.
HK JDW NO:
694-RD8147-36-0M8
Package:
Horizontal, 8 PC Pin
Datasheet:
RD8147-36-0M8
Description:
Common Mode Filters / Chokes CHOKE 36A 0.8mH/path CURRENT-COMPENSATED
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RD8147-36-0M8
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Horizontal, 8 PC Pin
  • Terminal Shape
    FLEXIBLE LEAD
  • Shape/Size Description
    CYLINDRICAL PACKAGE
  • Operating Temperature
    -25°C~110°C
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2011
  • Series
    RD
  • Size / Dimension
    3.150Lx3.150W 80.00mmx80.00mm
  • Tolerance
    50%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Voltage - Rated DC
    850V
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    4
  • Current Rating
    36A
  • Voltage - Rated AC
    600V
  • Inductance
    800 μH
  • Test Frequency
    0.001MHz
  • Current
    36A
  • Max DC Current
    36A
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Filter Type
    Power Line
  • Number of Lines
    4
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    3mOhm Typ
  • Current Rating (Max)
    36A Typ
  • Inductance @ Frequency
    800μH @ 1kHz
  • Height
    50.4952mm