  • RCR108DNP-391L
RCR108DNP-391L
advertisement
Manufacturer No:
RCR108DNP-391L
HK JDW NO:
738-RCR108DNP-391L
Package:
Radial
Datasheet:
RCR108DNP-391L
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RCR108DNP-391L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2005
  • Series
    RCR-108D
  • Size / Dimension
    0.394Dia 10.00mm
  • Tolerance
    ±15%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    440mA
  • Inductance
    390μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    930mOhm Max
  • Max DC Current
    440mA
  • Frequency - Self Resonant
    3.28MHz
  • Lead/Base Style
    Pin
  • Height
    8.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.335 8.50mm