  • RCMT10500R0DES03
RCMT10500R0DES03
advertisement
Manufacturer No:
RCMT10500R0DES03
HK JDW NO:
875-RCMT10500R0DES03
Description:
Through Hole 500Ohm, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
RCMT10500R0DES03
    Select All
  • Factory Lead Time
    111 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
    Molded
  • Published
    2016
  • Tolerance
    0.5%
    Not Applicable
  • Termination
    Axial
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    500Ohm
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Metal Film
  • Power Rating
    1W
  • Military Standard
    Not
  • Diameter
    6.4mm
  • Length
    19.3mm