  • RNC55J1543FSRSL
RNC55J1543FSRSL
advertisement
Manufacturer No:
RNC55J1543FSRSL
HK JDW NO:
873-RNC55J1543FSRSL
Datasheet:
RNC55J1543FSRSL
Description:
FIXED RESISTOR, 154kOhm, 0.125W 1/8W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
RNC55J1543FSRSL
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Surface Mount
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Military, MIL-PRF-55182/01, RNC55
  • Published
    2017
  • Size / Dimension
    0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±1%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    154kOhm
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Power Rating
    125mW
  • Packing Method
    TR, 7.5 INCH
  • Max Power Dissipation
    125mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Failure Rate
    S (0.001%)
  • Lead Diameter
    0.64 mm