  • RCH10S10R00FS06
RCH10S10R00FS06
advertisement
Manufacturer No:
RCH10S10R00FS06
Manufacturer:
Vishay Sfernice
HK JDW NO:
875-RCH10S10R00FS06
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 14167
Step5Bar-code shipping tag
RCH10S10R00FS06
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Package / Case
    Molded
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2016
  • Tolerance
    1%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Solder
  • Resistance
    10Ohm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Voltage - Rated
    250V
  • Power Rating
    10W
  • Height
    6mm
  • Length
    19mm
  • Width
    11mm