  • MCRL0100100R0JHB00
MCRL0100100R0JHB00
advertisement
Manufacturer No:
MCRL0100100R0JHB00
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-MCRL0100100R0JHB00
Description:
METAL CASE 100W, 100 OHMS
Step5Bar-code shipping tag
MCRL0100100R0JHB00
  • Operating Temperature
    -40°C~300°C
  • Size / Dimension
    4.563Lx0.750W 115.90mmx19.05mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Flame Proof, Safety
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Resistance
    100Ohms
  • Power (Watts)
    100W
  • Lead Style
    Quick Connects, 0.250 (6.35mm)
  • Height Seated (Max)
    0.750 19.05mm