  • RC1587M33
RC1587M33
advertisement
Manufacturer No:
RC1587M33
HK JDW NO:
295-RC1587M33
Package:
TO-263
Datasheet:
RC1587M33
Description:
Fixed PMIC 4 TO-263
Quantity:
In Stock : 4529
Step5Bar-code shipping tag
RC1587M33
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    TO-263
  • Packaging
    Bulk
  • JESD-609 Code
    e0
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    3
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Terminal Position
    SINGLE
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Number of Functions
    1
  • Pin Count
    4
  • JESD-30 Code
    R-PSSO-G3
  • Number of Outputs
    1
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Output Type
    Fixed
  • Power Dissipation-Max
    18W
  • Current - Output
    3A
  • Voltage - Output
    3.3V
  • Output Voltage 1
    3.3V
  • Current - Input Bias
    4mA
  • Max Input Voltage
    7V
  • Dropout Voltage
    1.3V