  • KA79L18AZ
KA79L18AZ
advertisement
Manufacturer No:
KA79L18AZ
HK JDW NO:
295-KA79L18AZ
Package:
Datasheet:
Description:
Fixed PMIC 3
Quantity:
In Stock : 16151
Step5Bar-code shipping tag
KA79L18AZ
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Number of Pins
    3
  • JESD-609 Code
    e0
  • Number of Terminations
    3
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Subcategory
    Other Regulators
  • Technology
    BIPOLAR
  • Terminal Position
    BOTTOM
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Pin Count
  • Number of Outputs
    1
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Output Type
    Fixed
  • Max Output Current
    100mA
  • Polarity
    Negative
  • Quiescent Current
    6.5mA
  • Accuracy
    5 %
  • Voltage - Output
    -18V
  • Output Voltage 1
    18V
  • Max Input Voltage
    -35V
  • Dropout Voltage1-Nom
    1.7V
  • Voltage Tolerance-Max
    5%