  • RC1206FR-0715R4L
RC1206FR-0715R4L
advertisement
Manufacturer No:
RC1206FR-0715R4L
HK JDW NO:
898-RC1206FR-0715R4L
Datasheet:
RC1206FR-0715R4L
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RC Series, Thick Film, 15.4Ohm, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 10700
Step5Bar-code shipping tag
RC1206FR-0715R4L
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    15.4Ohm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    250mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Depth
    1.6mm
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm