  • RC0805FR-1047R5L
RC0805FR-1047R5L
advertisement
Manufacturer No:
RC0805FR-1047R5L
HK JDW NO:
898-RC0805FR-1047R5L
Step5Bar-code shipping tag
RC0805FR-1047R5L
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    47.5Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.125W
  • Working Voltage
    150V
  • Rated Temperature
    70°C