  • RC0603FR-13806RL
RC0603FR-13806RL
advertisement
Manufacturer No:
RC0603FR-13806RL
HK JDW NO:
898-RC0603FR-13806RL
Package:
0603
Datasheet:
RC0603FR-13806RL
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thick Film, 806Ohm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
RC0603FR-13806RL
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    806Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Working Voltage
    75V
  • Rated Temperature
    70°C