  • RC0603FR-0768K1
RC0603FR-0768K1
advertisement
Manufacturer No:
RC0603FR-0768K1
HK JDW NO:
898-RC0603FR-0768K1
Datasheet:
RC0603FR-0768K1
Step5Bar-code shipping tag
RC0603FR-0768K1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Rated Temperature
    70°C
  • Length
    1.6mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    68.1kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Depth
    800μm
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Working Voltage
    50V