  • RC0402FR-13267KL
RC0402FR-13267KL
advertisement
Manufacturer No:
RC0402FR-13267KL
HK JDW NO:
898-RC0402FR-13267KL
Datasheet:
RC0402FR-13267KL
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thick Film, 267kOhm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
RC0402FR-13267KL
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    267kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.0625W
  • Working Voltage
    50V
  • Rated Temperature
    70°C