  • RC0201FR-073K32L
RC0201FR-073K32L
advertisement
Manufacturer No:
RC0201FR-073K32L
HK JDW NO:
898-RC0201FR-073K32L
Datasheet:
RC0201FR-073K32L
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RC Series, Thick Film, 3.32kOhm, 0.05W 1/20W, ±1%, -55°C~125°C
Quantity:
In Stock : 72000
Step5Bar-code shipping tag
RC0201FR-073K32L
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Moisture Resistant
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    3.32kOhm
  • Power (Watts)
    0.05W 1/20W
  • Voltage - Rated
    25V
  • Power Rating
    50mW
  • Max Power Dissipation
    50mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.05W
  • Height Seated (Max)
    0.010 0.26mm