  • RB6522-16-1M0
RB6522-16-1M0
advertisement
Manufacturer No:
RB6522-16-1M0
Manufacturer:
Schaffner EMC Inc.
HK JDW NO:
694-RB6522-16-1M0
Package:
Vertical, 4 PC Pin
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RB6522-16-1M0
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Vertical, 4 PC Pin
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    RB
  • Size / Dimension
    1.846" L x 1.772" W (46.9mm x 45.0mm)
  • Part Status
    Active
  • Family
    Common Mode Chokes
  • Filter Type
    Power Line
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    4.6 mOhm (Typ)
  • Current Rating (Max)
    16A
  • Inductance @ Frequency
    1mH @ 400Hz
  • Voltage Rating - DC
    1000V (1kV)
  • Voltage Rating - AC
    600V
  • Height (Max)
    2.047" (52.00mm)