  • RAVF164DJT51R0
RAVF164DJT51R0
advertisement
Manufacturer No:
RAVF164DJT51R0
HK JDW NO:
762-RAVF164DJT51R0
Package:
1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Datasheet:
RAVF164DJT51R0
Description:
RES ARRAY 4 RES 51 OHM 1206
Step5Bar-code shipping tag
RAVF164DJT51R0
  • Package / Case
  • Number of Pins
    8
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    8
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    51Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    Automotive AEC-Q200
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
  • Power Per Element
    62.5mW
  • Height
    609.6μm
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    1.6002mm