  • RAVF164DJT2K20
RAVF164DJT2K20
advertisement
Manufacturer No:
RAVF164DJT2K20
HK JDW NO:
762-RAVF164DJT2K20
Package:
1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Datasheet:
RAVF164DJT2K20
Description:
RES ARRAY 4 RES 2.2K OHM 1206
Step5Bar-code shipping tag
RAVF164DJT2K20
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Package / Case
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
    8
  • Termination
    Convex
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    2.2kOhm
    4
  • Terminal Pitch
    800μm
  • Depth
    1.6mm
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.25W
  • Case Code (Imperial)
  • Working Voltage
    50V
  • Size Code
  • Power Per Element
    62.5mW
  • Height
    609.6μm
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm