  • RAVF104DJT470R
RAVF104DJT470R
advertisement
Manufacturer No:
RAVF104DJT470R
HK JDW NO:
762-RAVF104DJT470R
Package:
0804, Convex, Long Side Terminals
Datasheet:
RAVF104DJT470R
Description:
RES ARRAY 4 RES 470 OHM 0804
Step5Bar-code shipping tag
RAVF104DJT470R
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Package / Case
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.039W 2.00mmx1.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    470Ohm
  • Construction
    Rectangular
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.25W
  • Working Voltage
    25V
  • Power Per Element
    62.5mW
  • Element Power Dissipation
    0.063W
  • Height
    508μm
  • Height Seated (Max)
    0.020 0.50mm