  • RACF164DJT82R0
RACF164DJT82R0
advertisement
Manufacturer No:
RACF164DJT82R0
HK JDW NO:
762-RACF164DJT82R0
Datasheet:
RACF164DJT82R0
Description:
RES ARRAY 4 RES 82 OHM 1206
Step5Bar-code shipping tag
RACF164DJT82R0
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    82Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    Automotive AEC-Q200
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
    1206
  • Working Voltage
    50V
  • Power Per Element
    62.5mW
  • Height
    762μm
  • Height Seated (Max)
    0.030 0.75mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C