  • RACF164DFT8K25
RACF164DFT8K25
advertisement
Manufacturer No:
RACF164DFT8K25
HK JDW NO:
762-RACF164DFT8K25
Package:
1206 (3216 Metric), Concave, Long Side Terminals
Datasheet:
RACF164DFT8K25
Step5Bar-code shipping tag
RACF164DFT8K25
  • Package / Case
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    8.25kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    Automotive AEC-Q200
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
  • Working Voltage
    50V
  • Size Code
  • Power Per Element
    62.5mW
  • Height
    762μm
  • Height Seated (Max)
    0.030 0.75mm