  • RAC10-15SC/277
RAC10-15SC/277
advertisement
Manufacturer No:
RAC10-15SC/277
HK JDW NO:
655-RAC10-15SC/277
Package:
4-DIP Module
Datasheet:
RAC10-15SC/277
Description:
AC/DC Power Modules 10W90-305VIN 15V THT
Step5Bar-code shipping tag
RAC10-15SC/277
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Package / Case
    4-DIP Module
  • Number of Pins
    4
  • Weight
    0.137lb 62.14g
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C With Derating
  • Series
    POWERLINE RAC10-C/277 (10W)
  • Size / Dimension
    2.07Lx1.08W x 0.93 H 52.5mmx27.4mmx23.5mm
  • Feature
    OCP, OVP, SCP
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    4
    Power Supply Modules
  • Power Rating
    10W
  • Max Power Dissipation
    10W
  • Depth
    27.4mm
  • Efficiency
    78%
  • Output Voltage
    15V
  • Max Output Current
    670mA
  • Voltage - Input
    80V~305VAC
  • Output Current
    670mA
  • Output Power
    10W
  • Max Output Voltage
    15V
  • Current - Output 1
    670mA
  • Line Regulation
    ±0.3%
  • Load Regulation
    ±0.5%
  • Height
    23.5mm