  • VOF-20B-S15
VOF-20B-S15
advertisement
Manufacturer No:
VOF-20B-S15
HK JDW NO:
193-VOF-20B-S15
Datasheet:
VOF-20B-S15
Description:
AC/DC CONVERTER 15V 20W
Step5Bar-code shipping tag
VOF-20B-S15
  • Operating Temperature
    -25°C~70°C With Derating
  • Series
    VOF-20B (20W)
  • Size / Dimension
    2.33Lx1.67W x 0.90 H 59.2mmx42.3mmx22.9mm
  • Feature
    OCP, OVP, SCP
  • Power (Watts)
    20W
  • Efficiency
    85.85%
  • Output Voltage
    15V
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Input Voltage-Nom
    115V
  • Current - Output (Max)
    1.3A
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Line Regulation
    ±0.5%
  • Load Regulation
    ±1%
  • Height Seated (Max)
    4.3mm
  • Length
    59.2mm
  • Width
    42.3mm