  • R79GC3220AA40K
R79GC3220AA40K
advertisement
Manufacturer No:
R79GC3220AA40K
HK JDW NO:
417-R79GC3220AA40K
Description:
220nF Film Capacitor 10% Radial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
R79GC3220AA40K
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    220nF
  • Packing Method
    BULK
  • Lead Pitch
    5mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    160V
  • Size Code
    2828
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    70V
  • Height
    13mm
  • Length
    7.2mm
  • Width
    7.2mm