  • ECQ-E2105RKF
ECQ-E2105RKF
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-E2105RKF
HK JDW NO:
590-ECQ-E2105RKF
Description:
ECQ-E(F) 1μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 250V-DC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-E2105RKF
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.728Lx0.291W 18.50mmx7.40mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Packing Method
    Ammo Pack
  • Terminal Pitch
    10mm
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Size Code
    7329
  • Height Seated (Max)
    0.787 20.00mm
  • Length
    18.5mm
  • Width
    7.4mm