  • R76UI03305000J
R76UI03305000J
advertisement
Manufacturer No:
R76UI03305000J
HK JDW NO:
417-R76UI03305000J
Description:
330pF Film Capacitor 5% Radial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
R76UI03305000J
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    2kV
  • Capacitance
    330pF
  • Packing Method
    BULK
  • Depth
    5mm
  • Lead Pitch
    15mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    2000V
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    700V
  • Height
    11mm
  • Length
    18mm