  • R76TR3470SE30J
R76TR3470SE30J
advertisement
Manufacturer No:
R76TR3470SE30J
HK JDW NO:
417-R76TR3470SE30J
Description:
470nF Film Capacitor 5% Radial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
R76TR3470SE30J
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 650
  • HTS Code
  • Capacitance
    470nF
  • Depth
    22mm
  • Lead Pitch
    27.5mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1600V
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    650V
  • Height
    37mm
  • Length
    32mm