  • R73UW3120SE00K
R73UW3120SE00K
advertisement
Manufacturer No:
R73UW3120SE00K
HK JDW NO:
417-R73UW3120SE00K
Description:
120nF Film Capacitor 10% Radial Radial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
R73UW3120SE00K
  • Capacitance
    120nF
  • Depth
    20mm
  • Lead Pitch
    37.5mm
  • Height
    40mm
  • Length
    41.5mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Tolerance
    10%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C