  • R73UR25605000K
R73UR25605000K
advertisement
Manufacturer No:
R73UR25605000K
HK JDW NO:
417-R73UR25605000K
Description:
56nF Film Capacitor 10% Radial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
R73UR25605000K
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    56nF
  • Depth
    22mm
  • Lead Pitch
    27.5mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    2000V
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    500V
  • Height
    37mm
  • Length
    32mm