  • B32523Q6334K189
B32523Q6334K189
advertisement
Manufacturer No:
B32523Q6334K189
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32523Q6334K189
Datasheet:
B32523Q6334K189
Description:
330nF Film Capacitor 10% Radial 400V-DC 200V-AC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32523Q6334K189
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    330nF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Packing Method
    TR
  • Depth
    6mm
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Lead Pitch
    22.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Custom Capabilities
    Special Lead Length Available On Request
  • Height
    15mm
  • Length
    26.5mm
  • Width
    6mm