  • R60DF3470AA3AJ
R60DF3470AA3AJ
advertisement
Manufacturer No:
R60DF3470AA3AJ
HK JDW NO:
417-R60DF3470AA3AJ
Description:
470nF Film Capacitor 10% Radial Radial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
R60DF3470AA3AJ
    Radial
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    470nF
  • Depth
    4mm
  • Lead Pitch
    10mm
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Height
    9mm
  • Length
    13mm