  • R46KR415045M1M
R46KR415045M1M
advertisement
Manufacturer No:
R46KR415045M1M
HK JDW NO:
417-R46KR415045M1M
Description:
1.5μF Film Capacitor 20% Radial 560V-DC 275V-AC
Step5Bar-code shipping tag
R46KR415045M1M
    Select All
  • Surface Mount
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Tolerance
    20%
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 275
  • HTS Code
  • Capacitance
    1.5μF
  • Voltage - Rated DC
    560V
  • Packing Method
    BULK
  • Voltage - Rated AC
    275V
  • Lead Pitch
    27.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Voltage
    275V
  • Height
    13mm
  • Length
    32mm
  • Width
    22mm