  • R46KR3680CKS1K
R46KR3680CKS1K
advertisement
Manufacturer No:
R46KR3680CKS1K
HK JDW NO:
417-R46KR3680CKS1K
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
R.46S 680nF Film Capacitor 10% Radial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
R46KR3680CKS1K
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    560V
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    275V
  • Height
    17mm
  • Length
    32mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Series
    R.46S
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 275
  • HTS Code
  • Capacitance
    680nF
  • Packing Method
    TR, 20 INCH
  • Depth
    9mm
  • Reference Standard
    IEC60384-14
  • Lead Pitch
    27.5mm