  • R46KI3330GYM1M
R46KI3330GYM1M
advertisement
Manufacturer No:
R46KI3330GYM1M
HK JDW NO:
417-R46KI3330GYM1M
Description:
330nF Film Capacitor 20% Radial 560V-DC 275V-AC
Step5Bar-code shipping tag
R46KI3330GYM1M
  • Lead Pitch
    15mm
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Height
    8.5mm
  • Length
    18mm
  • Width
    14.5mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    330nF
  • Voltage - Rated DC
    560V
  • Voltage - Rated AC
    275V