  • R46KI333045M1M
R46KI333045M1M
advertisement
Manufacturer No:
R46KI333045M1M
HK JDW NO:
417-R46KI333045M1M
Description:
330nF Film Capacitor 20% Radial 560V-DC 275V-AC
Quantity:
In Stock : 500
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
R46KI333045M1M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Length
    18mm
  • Width
    14.5mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 275
  • HTS Code
  • Capacitance
    330nF
  • Voltage - Rated DC
    560V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Voltage - Rated AC
    275V
  • Lead Pitch
    15mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Height
    8.5mm