  • QYX2A223JTP
QYX2A223JTP
advertisement
Manufacturer No:
QYX2A223JTP
HK JDW NO:
555-QYX2A223JTP
Datasheet:
Description:
QYX 0.022μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 100V-DC Polyester Through Hole
Quantity:
In Stock : 4997
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
QYX2A223JTP
  • Factory Lead Time
    28 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.138W 7.00mmx3.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Capacitance
    0.022μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Terminal Pitch
    5mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Size Code
    2814
  • Height Seated (Max)
    0.512 13.00mm
  • Length
    7mm
  • Width
    3.5mm