  • QYX1H474JTP
QYX1H474JTP
advertisement
Manufacturer No:
QYX1H474JTP
HK JDW NO:
555-QYX1H474JTP
Description:
QYX 0.47μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 50V-DC Polyester Through Hole
Quantity:
In Stock : 3920
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
QYX1H474JTP
    17 Weeks
  • Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
    QYX
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.551Lx0.374W 14.00mmx9.50mm
  • Tolerance
    ±5%
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Capacitance
    0.47μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Terminal Pitch
    7.5mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Lead Pitch
    7.493mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Size Code
    5537
  • Height Seated (Max)
    0.650 16.50mm
  • Length
    14mm
  • Width
    9.5mm