  • QXK2J473JTPTZH
QXK2J473JTPTZH
advertisement
Manufacturer No:
QXK2J473JTPTZH
HK JDW NO:
555-QXK2J473JTPTZH
Description:
QXK-ZH 0.047μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 630V-DC 250V-AC Polyester, Metallized
Step5Bar-code shipping tag
QXK2J473JTPTZH
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.807Lx0.244W 20.50mmx6.20mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Capacitance
    0.047μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Terminal Pitch
    17.5mm
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Lead Spacing
    0.689 17.50mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    630V
  • Size Code
    8124
  • Height Seated (Max)
    0.492 12.50mm
  • Length
    20.5mm
  • Width
    6.2mm