  • QXK2J154KTP7ZHFT
QXK2J154KTP7ZHFT
advertisement
Manufacturer No:
QXK2J154KTP7ZHFT
HK JDW NO:
555-QXK2J154KTP7ZHFT
Description:
QXK-ZH 0.15μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 630V-DC 250V-AC Polyester, Metallized
Step5Bar-code shipping tag
QXK2J154KTP7ZHFT
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Size / Dimension
    1.024Lx0.315W 26.00mmx8.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Capacitance
    0.15μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Terminal Pitch
    22.5mm
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Lead Spacing
    0.886 22.50mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    630V
  • Height Seated (Max)
    0.799 20.30mm
  • Length
    26mm
  • Width
    8mm