  • QXK2G223KTP
QXK2G223KTP
advertisement
Manufacturer No:
QXK2G223KTP
HK JDW NO:
555-QXK2G223KTP
Description:
QXK 0.022μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 400V-DC 200V-AC Polyester, Metallized Radial, Through Hole
Quantity:
In Stock : 203
Step5Bar-code shipping tag
QXK2G223KTP
    18 Weeks
  • Mount
    Radial, Through Hole
    Radial
  • Number of Pins
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
    QXK
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.433Lx0.169W 11.00mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Capacitance
    0.022μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Depth
    4.3mm
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Dielectric
    PET
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Size Code
    4317
  • Voltage
    400V
  • Dissipation Factor
    0.8 %
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Height
    8.4mm
  • Height Seated (Max)
    0.370 9.40mm
  • Length
    11mm