  • QXK2E473JTPTZH
QXK2E473JTPTZH
advertisement
Manufacturer No:
QXK2E473JTPTZH
HK JDW NO:
555-QXK2E473JTPTZH
Description:
QXK-ZH 0.047μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 250V-DC 125V-AC Polyester, Metallized
Step5Bar-code shipping tag
QXK2E473JTPTZH
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Series
    QXK-ZH
  • Size / Dimension
    0.531Lx0.185W 13.50mmx4.70mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Capacitance
    0.047μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Terminal Pitch
    10.5mm
  • Voltage - Rated AC
    125V
  • Lead Spacing
    0.413 10.50mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    250V
  • Size Code
    5319
  • Height Seated (Max)
    0.406 10.30mm
  • Length
    13.5mm
  • Width
    4.7mm