  • QMK432B7334MMHT
QMK432B7334MMHT
advertisement
Manufacturer No:
QMK432B7334MMHT
HK JDW NO:
782-QMK432B7334MMHT
Package:
1812 (4532 Metric)
Datasheet:
QMK432B7334MMHT
Description:
M 0.33μF 250V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C 2 Terminations High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
QMK432B7334MMHT
    Select All
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    Automotive, SMPS Filtering
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    0.33μF
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    250V
  • Thickness (Max)
    0.106 2.70mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Package / Case
    1812 (4532 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±20%