  • QMK212BJ153KG-T
QMK212BJ153KG-T
advertisement
Manufacturer No:
QMK212BJ153KG-T
Manufacturer:
Taiyo Yuden
HK JDW NO:
782-QMK212BJ153KG-T
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
QMK212BJ153KG-T
Description:
M 0.015μF Ceramic Capacitor ±10% X5R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 3160
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
QMK212BJ153KG-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    M
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    X5R
  • Applications
    SMPS Filtering
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.015μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Depth
    1.25mm
  • Temperature Characteristics Code
    X5R
  • Multilayer
    Yes
  • Voltage
    250V
  • Halogen Free
    Halogen Free
  • Height
    1.25mm
  • Thickness (Max)
    0.053 1.35mm