  • QME48T20120-NGB0G
QME48T20120-NGB0G
advertisement
Manufacturer No:
QME48T20120-NGB0G
Manufacturer:
Bel Power Solutions
HK JDW NO:
127-QME48T20120-NGB0G
Package:
8-DIP Module, 1/4 Brick
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
QME48T20120-NGB0G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    26 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    8-DIP Module, 1/4 Brick
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    QME
  • Size / Dimension
    2.30Lx1.45W x 0.48 H 58.4mmx36.8mmx12.2mm
  • Feature
    OCP, OTP, OVP, UVLO
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Intermediate Bus Converter
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    240W
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    93%
  • Voltage - Isolation
    2kV
  • Voltage - Input (Max)
    75V
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Voltage - Input (Min)
    36V
  • Current - Output (Max)
    20A