  • QFWC-60-20-USCR
QFWC-60-20-USCR
advertisement
Manufacturer No:
QFWC-60-20-USCR
Manufacturer:
Qualtek
HK JDW NO:
649-QFWC-60-20-USCR
Package:
Datasheet:
Description:
AC/DC WALL MNT ADPT 5V-20V 60W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
QFWC-60-20-USCR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Series
    QFWC-60 (60W)
  • Size / Dimension
    2.58Lx2.58W x 1.14 H 65.5mmx65.5mmx29.0mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    60W
  • Approval Agency
    cULus, FCC
  • Efficiency
    Level VI
  • Current - Output (Max)
    3A
  • Voltage - Input
    100V~240VAC
  • Input Type
    Fixed Blade
  • Voltage - Output
    5V 9V 12V 15V 20V