  • QFWC-18-12-USCR
QFWC-18-12-USCR
advertisement
Manufacturer No:
QFWC-18-12-USCR
Manufacturer:
Qualtek
HK JDW NO:
649-QFWC-18-12-USCR
Package:
Datasheet:
Description:
AC/DC WALL MT ADPT 5V/9V/12V 18W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
QFWC-18-12-USCR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Series
    QFWC-18 (18W)
  • Size / Dimension
    1.89Lx1.89W x 1.10 H 48.0mmx48.0mmx28.0mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    18W
  • Approval Agency
    cULus, FCC
  • Efficiency
    Level VI
  • Current - Output (Max)
    3A 2A 1.5A
  • Voltage - Input
    100V~240VAC
  • Input Type
    Fixed Blade
  • Voltage - Output
    5V 9V 12V