  • QAK2E684JTP
QAK2E684JTP
advertisement
Manufacturer No:
QAK2E684JTP
HK JDW NO:
555-QAK2E684JTP
Description:
QAK 0.68μF Film Capacitor ±5% Axial PC Pins 250V-DC Polyester, Metallized
Step5Bar-code shipping tag
QAK2E684JTP
    Axial
  • Surface Mount
    NO
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.512W 0.276 Tx0.984L 13.00mm 7.00mmx25.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Capacitance
    0.68μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    250V
  • Size Code
    9122
  • Height
    11.5mm
  • Length
    23mm
  • Width
    5.5mm