  • QAK2E335KTP
QAK2E335KTP
advertisement
Manufacturer No:
QAK2E335KTP
Manufacturer:
Nichicon
HK JDW NO:
555-QAK2E335KTP
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
QAK 3.3μF Film Capacitor ±10% Axial PC Pins 250V-DC Polyester, Metallized Through Hole
Quantity:
In Stock : 85
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
QAK2E335KTP
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polyester, Metallized
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    QAK
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.748W 0.315 Tx1.299L 19.00mm 8.00mmx33.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    General Purpose
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.3μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Height
    18mm
  • Length
    33mm
  • Width
    8mm