  • PWR6327WR290JE
PWR6327WR290JE
advertisement
Manufacturer No:
PWR6327WR290JE
HK JDW NO:
103-PWR6327WR290JE
Datasheet:
PWR6327WR290JE
Description:
PWR6327 Series, Wirewound, 290mOhms, 3W, ±5%, -55°C~275°C
Step5Bar-code shipping tag
PWR6327WR290JE
  • Operating Temperature
    -55°C~275°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.626Lx0.272W 15.90mmx6.90mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±150ppm/°C
  • Resistance
    290mOhms
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    3W
  • Voltage - Rated
    273V
  • Power Rating
    3W
  • Max Power Dissipation
    3W
  • Depth
    6.9mm
  • Base Part Number
  • Height
    6.8072mm
  • Height Seated (Max)
    0.268 6.80mm
  • Length
    15.9mm
  • Width
    6.9088mm