  • PWR6327WR027J
PWR6327WR027J
advertisement
Manufacturer No:
PWR6327WR027J
HK JDW NO:
103-PWR6327WR027J
Datasheet:
PWR6327WR027J
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, PWR6327 Series, Wirewound, 27mOhm, ±5%, -55°C~275°C
Step5Bar-code shipping tag
PWR6327WR027J
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~275°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.626Lx0.272W 15.90mmx6.90mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±150ppm/°C
  • Resistance
    27mOhm
  • Voltage - Rated
    273V
  • Power Rating
    3W
  • Max Power Dissipation
    3W
  • Depth
    6.9mm
  • Rated Power Dissipation (P)
    3W
  • Height
    6.8072mm
  • Height Seated (Max)
    0.268 6.80mm