  • PWR4525W5601J
PWR4525W5601J
advertisement
Manufacturer No:
PWR4525W5601J
HK JDW NO:
103-PWR4525W5601J
Datasheet:
PWR4525W5601J
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, PWR4525 Series, Wirewound, 5.6kOhm, ±5%, -55°C~275°C
Step5Bar-code shipping tag
PWR4525W5601J
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~275°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.449Lx0.252W 11.40mmx6.40mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
  • Pbfree Code
  • Temperature Coefficient
    ±20ppm/°C
  • Resistance
    5.6kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Power Dissipation
    2W
  • Rated Power Dissipation (P)
    2W
  • Working Voltage
    173V
  • Height
    5.0038mm
  • Height Seated (Max)
    0.197 5.00mm